Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

cienka plecionka na okonka


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 02 February 2013 - 19:49

ja mam Techrona i jest ok

Popieram techron black 0,08 :) .Moc odpowiednia cienka, miękka nic z plecionek innego nie szukam :) .



#22 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 posts
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Posted 02 February 2013 - 20:10

Tez mialem techrona 0,08 i nie narzekam. Oczywiscie dupy nie urywa i nie rozegnie wszystkich glowek, ale nie taki jest cel używania plecionki :P . Najbardziej przemawia za nim stosunek ceny do jakości.



#23 ONLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Posted 02 February 2013 - 20:55

ja również łowie na nanofila. Jednak rzuci nim się o wiele dalej niż klasyczną plecionka. Trzeba opanować tylko dobry węzeł. Na pewno jest to lepszy wybór niż żyłka

tak z ciekawości odnośnie nanofila, kolega opanował jakiś dobry węzeł ? jakiś specjalny ? akurat próbowałem 0,04- porażka :wacko:   nie na moje nerwy :angry: węzły na sucho ,mokro itd,
 

 ,może większe średnice  <_<



#24 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 02 February 2013 - 22:21

Popieram techron black 0,08 :) .Moc odpowiednia cienka, miękka nic z plecionek innego nie szukam :) .

Ja tez popieram, poza tym cenowo dobrze wypada przy tych Varivas'ach.



#25 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 914 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 04 February 2013 - 11:26

wybór padł na berkley fireline orginal fused 1lb 0,06mm-panowie wizualnie włosek!!to co chciałem!! zobaczymy jak w praktyce..wydaje mi sie ze pletka jest okrągła,ale jest tak cienka ze cięzko dojrzec  jaka jest naprawde :)
 



#26 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 04 February 2013 - 13:29

Czy łowił ktoś może najcieńszym techron black 0,03 ?


  • Ferret likes this

#27 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 04 February 2013 - 14:51

Czy łowił ktoś może najcieńszym techron black 0,03 ?

Ja łowiłem, z tym, że najcieńsza to chyba 0,04mm. Wystarczyła mi na 2 sezony średniointensywnego łowienia. Jak za te 60zł to bajka, tym bardziej, że właściwości zaskakująco dobre jak na tą mało prestiżową markę.



#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 04 February 2013 - 17:00

moderatorzy drodzy, podepnijcie ten watek, tak zeby sie do 1 kwietnia utrzymal ... bedzie sie z czego, w prima aprillis, posmiac :)


  • Guzu likes this

#29 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 914 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 04 February 2013 - 18:29

a co w tym  takiego smiesznego?? kolego @pitt?? jak tak ci smieszno to smiej sie do bólu w domku ale tu sie nie wcinaj :)



#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 04 February 2013 - 20:19

gratuluje zakupu linki, ktorej nie ma ny rynku, to chyba jakis ... insider?  ^_^ 

http://www.berkley-f...-fused-original



#31 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 04 February 2013 - 20:26

@pitt, a co było by większym babolem - napisanie, że łowiłem plecionką o grubości 0,04mm (co widnieje na szpuli, wytrzymałości w lbs'ach tam nie ma) czy może to, że łowiłem plecionką 2~4lb (bo tak mi się wydaje, że powinna tyle mieć, a nie bawię się w testy wytrzymałościowe bo szkoda mi na to czasu)? To co producent podaje mi na szpuli, w tym przypadku 0,04mm, oprócz moich subiektywnych doznań jest jedynym punktem zaczepienia, nie potrafię stwierdzić jej mocy w funtach holując rybę, więc chcąc zachować krztynę rzetelności podaję to, co serwuje mi producent na szpuli nie łykając tego jako aksjomat ponieważ, tak, tak, wiem, że plecionka nie ma średnicy bo nie ma przekroju okręgu. Natomiast żyjemy w taki ma nie innym kraju i niestety produkty na naszych półkach są opisane również w taki a nie inny sposób. Wolę użyć skrótu myślowego pisząc 0,04mm niż gdybać nad lbs'ami bo nie jestem ich w stanie stwierdzić. Tyle.

 

Aha, jeśli jeszcze nie znudziła Ci się walka z ciemnogrodem to mam taką osobista prośbę, fajnie by było robić to w mniej zarozumiały sposób, bo taka nauka i tak nie trafi do tych adresatów do których powinna. A jeśli juz Ci się znudziło to nie czytaj, zignoruj plebs i daj sobie na luz.   



#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 04 February 2013 - 20:34

zdecydowanie to pierwsze :) i mysle, ze nikogo nie trzeba przekonywac, ze wypisywanie po forach postow, o zakupie towaru, ktorego sie nie produkuje, to dopiero babol ... przeciez to forum czytaja ludzie, ktorzy sa gotowi w to uwierzyc ... no chyba, ze sie myle?

 

przy okazji, ja pisze do tresci, a kazde jedno urazone ego do mnie ...  a to chyba nie calkiem to samo? :)



#33 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 posts
  • LokalizacjaRawicz

Posted 04 February 2013 - 20:44

Czy gdzieś w Polsce można kupić najcieńsze plecionki Varivas? Jak to wygląda cenowo? Można znaleźć w sklepach, czy trzeba ściągać prywatnymi kanałami?



#34 OFFLINE   Hector

Hector

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • LokalizacjaKamion

Posted 05 February 2013 - 09:45

Witam . Plecionki Bercley fireline przysłał mi kolega ze stanów . Rozmiary które dostałem to; 1 lb 2 lb 3lb . Tylko na 1lb podana była średnica (0,06mm) na pozostałych "średnicy" podanej nie ma . Jakiś czas temu była w sprzedaży w kraju (pisał do mnie o tym kolega z forum ) tylko na opakowaniu wytrzymałość jak to u nas bywa urosła do jakiś 4 kg  :D . Jako że na stronie producenta faktycznie tych rozmiarów nie ma to nie chcąc być posądzony że wcisnąłem komuś podróbę (ani też oskarżać kolegę który mi ją przysłał)  , zacząłem szukać w necie . Kolego @pitt wierzę w Twoje dobre chęci ochrony Forumowiczów przed zakupem "badziewia" bo po akcjach z PP wszystkiego się można spodziewać, ale polecam odwiedzić sklep CABELAS , znalazłem tam rozmiary od 1-lb do 12- lb . Więc jednak są na rynku :)

Attached Files


Edited by Hector, 05 February 2013 - 17:04.


#35 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 914 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 05 February 2013 - 09:47

to straszne..jaki ja błąd popełniłem w opisie pletki..losie... sam sie zbanuje..ciekawe czy z kobietą w łóżku jest kolega taki dokładny..



#36 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 914 posts
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Posted 05 February 2013 - 09:49

hej kolego @hector własnie tez miałem juz robic zdjecie pletki i wkleic :) pozdrawiam



#37 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4,806 posts
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Posted 05 February 2013 - 11:47

W tej całej dyskusji brakuje jednego - nikt nie zauważa, że 1lb to żyłka niewiele grubsza - bo około 0.08mm. Patrząc optycznie, to różnica w grubości jest na korzyść żyłki przy podobnej wytrzymałości. Za cenę plecionki można kupić dużą szpulę dobrej żyłki i zmienić ją kilka razy w sezonie.



#38 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts

Posted 05 February 2013 - 11:57

W tej całej dyskusji brakuje jednego - nikt nie zauważa, że 1lb to żyłka niewiele grubsza - bo około 0.08mm. Patrząc optycznie, to różnica w grubości jest na korzyść żyłki przy podobnej wytrzymałości. Za cenę plecionki można kupić dużą szpulę dobrej żyłki i zmienić ją kilka razy w sezonie.

 

nie jestem ekspertem, ale z opisu na cabelasie wynika, że berkley podając 1lb podaje ekwiwalent w żyłce, a de facto ta plecionka ma wytrzymałość 4lb. ergo: ta plecionka o ile ma jakąś średnicę to są to okolice 0,08 właśnie. ale daj jej boże i taką.



#39 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 05 February 2013 - 12:49

nie chce rozdzielac wlosa na czworo, ale na stronie cabelasa, najslabsza fireline original fused, ma wytrzymalosc 4 lb i odpowiada gruboscia monofilowi 1 lb :) tak jak to napisal wyzej nrt80  http://www.cabelas.c...80;cat104612580

 

zdjecia z postu hectora ciekawe, moze niezbyt czytelne i przydalaby sie minimalnie lepsza jakosc, ale jezeli dobrze zobaczylem, to ten produkt ma 1 lb mocy przy grubosci linki odpowiadjacej zylce 4 lb (opakowanie) ... a z etykiety szpuli wynika, ze z kolei grubosc odpowiada zylce 0.25 lb test ... co z kolei nie zgadza sie z danymi podawanymi na stronie producenta ... troche to, dla mnie, sprzeczne, ale byc moze nie potrafie odcyfrowac we wlasciwy sposob systemu



#40 OFFLINE   Hector

Hector

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • LokalizacjaKamion

Posted 05 February 2013 - 12:54

W tej całej dyskusji brakuje jednego - nikt nie zauważa, że 1lb to żyłka niewiele grubsza - bo około 0.08mm. Patrząc optycznie, to różnica w grubości jest na korzyść żyłki przy podobnej wytrzymałości. Za cenę plecionki można kupić dużą szpulę dobrej żyłki i zmienić ją kilka razy w sezonie.

Zgadza się tylko dla mnie istotny jest kontakt z przynętą (główka 3-5g) bo w tym przypadku o rozginaniu haków nie ma mowy.(za to łatwiej odstrzelić) a niestety żyłka to guma od majtek i do troka może i tak (ale w ten sposób nie łowię). Z resztą koszt dobrej żyłki to też okolice 4 dych